PRODEJ, MONTÁŽE A SERVIS

CHLAZENÍ MÍRA NEČAS

 

Servisem, opravami a montáží chladící techniky se zabýváme již více jak 14 let!

 

VÍCE O FIRMĚ

TEPELNÁ ČERPADLA

 

Proč instalovat tepelné čerpadlo – výhody:

  • Provoz tepelného čerpadla je energeticky nenáročný, může ušetřit až 80% nákladů za energii na vytápění a ohřev teplé vody.
  • Náklady na pořízení tepelného čerpadla se vrátí i bez dotací již do 3 – 8 let.
  • Po odborné instalaci tepelného čerpadla dostanete od vašeho distributora elektřiny výhodnou sazbu elektrické energie pro celou vaši domácnost.
  • Pořízením tepelného čerpadla se vás bude méně dotýkat další zdražování energií.
  • Provoz tepelného čerpadla je krokem k ekologii, protože malá spotřeba elektrické energie sama o sobě šetří životní prostředí.
  • Oproti tradičnímu vytápění klasickými tuhými palivy s přikládáním do kotle je provoz tepelného čerpadla čistý, pohodlný a bezobslužný. Tepelné čerpadlo se dá ovládat i dálkově pomocí internetu nebo mobilního telefonu.

 

Co jsou tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla jsou zařízení, která „přečerpávají“ teplo z nízkoteplotních zdrojů na teplotu použitelnou k vytápění apod. Tepelná čerpadla se dělí podle použitých nízkoteplotních zdrojů. Nejčastěji jsou to systémy: vzduch/voda, země/voda, voda/voda. Účinnost jednotlivých systémů je dána topným faktorem, který vyjadřuje poměr mezi energií dodanou do systému vytápění a přijatou z el. sítě.

 

Při ohřevu TUV tepelným čerpadlem používáme originální řešení systému regulace tak, že při poklesu teploty v ohřívači je plným výkonem tepelného čerpadla dosažena opět požadovaná teplota. Neohříváme celý objem akumulační nádrže a systém pracuje i při probíhající ekvitermní regulaci. V letním období ohříváme TUV s vysokým COP na čerpadlech vzduch/voda. Tepelné čerpadlo pro nás není jen záležitostí topné sezóny, ale prvkem ke snížení nákladů na bydlení v průběhu celého roku.

 

Návrh – Podle předpokládaného tepelného výkonu stanovíme velikost tepelného čerpadla. Na základě místních podmínek doporučíme typ výparníku. Dodáme podklady pro získání případné dotace z FŽP a poradíme se změnou el. tarifu od rozvodných závodů. Připravíme smlouvu a stanovíme cenu zakázky.